Отново безгрешен: Григор е на крачка от финала на Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

7779

Григор Димитров продължава страхотното си представяне на турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай и вече е на полуфинал. Българинът, който е №19 в световната ранглиста, отстрани с победа в два сета чилиеца Николас Джари. Той надигра 22-ия в подреждането на ATP със 7-6(2), 6-4, без да допусне дори точка за пробив.

Григор ще спори за място на финала с победителя от мача Уго Умбер - Андрей Рубльов. Това е девети Мастърс полуфинал в кариерата на бившия №3.

В предишния кръг - осминафиналите на надпреварата в Шанхай, Димитров постигна една от най-големите си победи в последните години, елиминирайки след обрат световния №2 и двукратен шампион от Големия шлем Карлос Алкарас.

Още: Страхотен Григор обърна световния №2 в Шанхай и е на 1/4-финал

Гришо нямаше победа срещу този опонент

До момента най-добрият български тенисист бе загубил и двата си мача срещу чилиеца. През 2019 Джари го победи на осминафиналите в Барселона, но по-тежко за Григор бе поражението във финала в Женева тази година – 6-7(1), 1-6.

Първи сет - Григор се справи с мощния сервис на Джари

Димитров започна мача с ас, но и Джари бързо вкара в употреба мощния си сервис, като демонстрира добро движение по корта. И двамата бяха безапелационни при спечелените точки на първи сервис в началния сет, като в него имаше само една възможност за пробив. Тя се откри пред българина при 3-2, но той не се възползва.

В тайбрека обаче поведе с 5:1 точки след два минипробива и Джари нямаше как да се върне. Григор комфортно затвори сета със 7-6(2).

Пропуснат шанс, но не фатален

Още в първия гейм на втората част Димитров стигна до точка за пробив, след като в две поредни разигравания привика световния №22 по-близо до мрежата. В първия случай го размина успешно от форхенд, а във втория – от бекхенд. Въпреки че първият сервис не му влизаше, чилиецът измъкна гейма след грешка на Григор и добра офанзива от форхенд.

При 3-3 обаче Гришо стигна до нов брейкбол. Макар Джари да се измъкна с хубав форхенд уинър по правата, Димитров демонстрира невероятна защита при едно от следващите разигравания и принуди чилиеца да сгреши. Така българинът проби, впоследствие затвърди брейка, а до края не допусна никаква изненада.

Още: Репортаж от победата на Григор Димитров над Карлос Алкарас (ВИДЕО)