Страхотен Григор обърна световния №2 в Шанхай и е на 1/4-финал

7694

Първата ракета на България Григор Димитров постигна страхотна победа на 1/8-финалите на Мастърс-а в Шанхай, след като се наложи над намиращия се на второ място в световната ранглиста – Карлос Алкарас. Родният тенисист изоставаше в резултата след първия сет, но демонстрира отлична игра и в крайна сметка се поздрави с успеха след 5:7, 6:2 и 6:4.

ОЩЕ: Репортаж от победата на Григор Димитров над Карлос Алкарас (ВИДЕО)

Димитров демонстрира страхотен тенис

Първият сет бе изключително оспорван като двамата тенисисти си размениха по няколко гейма преди Димитров да стигне до пробив за 3:2. След това Гришо затвърди пробива и поведе с 5:3, но допусна спад в играта си и позволи на Алкарас да го изравни, а след това и да поведе с 6:5. В крайна сметка шампионът от Уимбълдън взе частта със 7:5.

Във втория гейм Григор Димитров бе безапелационен. Българинът демонстрира страхотен тенис и след два пробива и безгрешна игра при собствен сервис той успя да затвори частта с 6:2. В третия сет Гришо отново проби Алкарас за 2:1 гейма. Последва размяна на геймове, като Димитров показа по-здрави нерви и спечели срещата след 6:4 в последната част.

До момента Гришо нямаше победа срещу Алкарас

По този начин Григор Димитров взе първата си победа в кариерата срещу испанския тенисист. До преди мача днес двамата се бяха изправяли общо четири пъти един срещу друг, като винаги Алкарас излизаше победител. Гришо пък дори нямаше спечелен сет срещу световния номер две преди днешния двубой.

Победата над Алкарас класира Григор Димитров на 1/4-финалите на турнира в Шанхай. Това ще бъде общо 17-ия път, в който българина играе на тази фаза в надпревара от сериите Мастърс. На 1/4-финалите Григор ще срещне представителя на Чили Никола Яри.