Страхотен Григор обърна световния №2 в Шанхай и е на 1/4-финал

11 октомври 2023, 15:56 часа 7704 прочитания 0 коментара

Първата ракета на България Григор Димитров постигна страхотна победа на 1/8-финалите на Мастърс-а в Шанхай, след като се наложи над намиращия се на второ място в световната ранглиста – Карлос Алкарас. Родният тенисист изоставаше в резултата след първия сет, но демонстрира отлична игра и в крайна сметка се поздрави с успеха след 5:7, 6:2 и 6:4.

Още: "Има няколко момчета, които ме питат, но няма да сменя Григор. Оставам му лоялна"

Още: На 45 години - легенда в тениса ще играе на US Open 2025!

ОЩЕ: Репортаж от победата на Григор Димитров над Карлос Алкарас (ВИДЕО)

Още: Бомбата на турнира в Синсинати! Квалификант изхвърли 4-ия в световния тенис

Още: "Днес не го уважават, но с лекота щеше да побеждава Джокович и Надал"

Димитров демонстрира страхотен тенис

Първият сет бе изключително оспорван като двамата тенисисти си размениха по няколко гейма преди Димитров да стигне до пробив за 3:2. След това Гришо затвърди пробива и поведе с 5:3, но допусна спад в играта си и позволи на Алкарас да го изравни, а след това и да поведе с 6:5. В крайна сметка шампионът от Уимбълдън взе частта със 7:5.

Във втория гейм Григор Димитров бе безапелационен. Българинът демонстрира страхотен тенис и след два пробива и безгрешна игра при собствен сервис той успя да затвори частта с 6:2. В третия сет Гришо отново проби Алкарас за 2:1 гейма. Последва размяна на геймове, като Димитров показа по-здрави нерви и спечели срещата след 6:4 в последната част.

Още: Шампионът на Уимбълдън отпадна още в първия кръг на тенис турнира в София

Още: Бивш №3 в света тенисист: „Не е адекватно да сравняваме Алкарас и Синер с Голямата тройка“

До момента Гришо нямаше победа срещу Алкарас

По този начин Григор Димитров взе първата си победа в кариерата срещу испанския тенисист. До преди мача днес двамата се бяха изправяли общо четири пъти един срещу друг, като винаги Алкарас излизаше победител. Гришо пък дори нямаше спечелен сет срещу световния номер две преди днешния двубой. 

Победата над Алкарас класира Григор Димитров на 1/4-финалите на турнира в Шанхай. Това ще бъде общо 17-ия път, в който българина играе на тази фаза в надпревара от сериите Мастърс. На 1/4-финалите Григор ще срещне представителя на Чили Никола Яри.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес