Цветана Пиронкова се класира по страхотен начин за втория кръг на "Уимбълдън". Българката спечели с 6:1, 6:4 срещу бившата №5 Сара Ерани и очарова с играта си и подобрената си ефективност при начален удар. Тя допусна само един пробив в мача, докато в същото време реализира цели 4 в своята сметка и напълно заслужено записа убедителен успех над италианката.
Още: "Тенисът страда без Синер! Джокович е като призрак, от който никой вече не се страхува"
Още: Една точка раздели Григор Димитров от колосален чек - ето сумата, с която Гришо напусна Мадрид
Първият гейм се разви отлично за Пиронкова. Тя имаше шанс за пробив още в първото подаване на Ерани, но италианката успя да се защити, изравнявайки за 1:1. Последваха обаче 5 категорични гейма за българката, с които тя взе първия сет срещу финалистката от "Ролан Гарос" през 2012 година.
Втората част беше далеч по-оспорвана, като Ерани започна да сервира далеч по-уверено. При 2:2 италианката можеше да поведе, но при 40:15 настъпи неочакван срив в играта й, а Пиронкова се възползва - пробив и 3:2 в полза на българката.
Подробности вижте в Sportlive.bg
Още: Кошмарен обрат изхвърли Григор от Мадрид! Гришо профука 3 мачбола и отпадна от "щастлив губещ"
Още: "Джокович губи нарочно": Заподозряха Ноле в голям блъф преди Ролан Гарос