Пред полуделия от радост Марадона Аржентина грабна Купа Дейвис (ВИДЕО)

1647

За пръв път в своята история Аржентина грабна световното отборно първенство по тенис на корт при мъжете - Купа "Дейвис". В изключителен сблъсък в Загреб гаучосите успяха да спечелят с 3:2 победи над домакините от Хърватия и така от пети опит завоюваха ценното отличие.

В първия ден на надпреварата - 25 ноември, двата отбора си размениха по една победа. В петсетова драма първата ракета на хърватите Марин Чилич пречупи втората ракета на гостите Федерико Делбонис, като за малко Делбонис да направи обрат, изоставйки с 0:2 сета. Тежката артилерия на Аржентина - Хуан-Мартин Дел Потро, върна синьо-белите в играта след успех с 3:1 сета над Иво Карлович.

И Мъри, и Джокович ще вземат участие в Купа "Дейвис"

Световният номер 1 Новак Джокович и световният номер 2 Анди Мъри ще играят за страните си в мачовете  за Купа „Дейвис&ldquo...

В събота, 26 ноември, аржентинците загубиха мача на двойки с 0:3 сета, след като Чилич и Иван Додиг победиха Дел Потро и Делбонис и днес, 27 ноември, на хърватите им трябваше само една победа, за да вземат за втори път в историята си Купа "Дейвис". Но не би - големият герой се оказа Дел Потро. За пръв път в кариерата си в Купа "Дейвис" той направи пълен обрат - от 0:2 до 3:2 сета срещу Чилич. Мачът продължи почти 5 часа, като Дел Потро показа изключителни нерви, след като загуби втория сет с 2:6 гейма и изтърва първия в тайбрек. След тези два сета обаче Дел Потро удари в точните моменти - в самия край на всеки от сетовете, като в петата част шампионът от US Open през 2009 година изостана с пробив още в първия гейм, но моментално направи рибрейк и закова решителен пробив за 5:3, като не трепна на сервис. За да дойде бляскавото представяне на Делбонис, който побърка на ретур 38-годишния Иво Карлович и го смаза с 6:3, 6:4, 6:2.

На трибуните през целия уикенд беше и Богът на футбола - Диего Армандо Марадона. Той преживя всяка една точка все едно беше на корта.

Няма да бъде отлаган заради терористични заплахи финалът за Купа Дейвис

Международната федерация по тенис взе решение да не отлага или премества финала за Купа Дейвис между отборите на Белгия и Великобрита...