Пътят на Григор се разчиства! Безпомощен Джокович изхвърча от Рим (ВИДЕО)

12 май 2024, 19:43 часа 6051 прочитания 0 коментара

Световният номер 1 в тениса Новак Джокович сензационно отпадна още в третия кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Рим. Сърбинът бе безпомощен срещу чилиеца Алехандро Табило, който го победи с 6:2, 6:3, давайки му само пет гейма.

Още: Григор Димитров ще се завърне от контузия на мястото, където спечели първата си титла

Още: "Ахилесовата пета", която спира Яник Синер срещу Алкарас

Джокович отпадна от Мастърса в Рим

Ноле показа много слаба игра и за пръв път отпада толкова рано на турнира в Рим, където е шесткратен шампион. Той не успя да стигне до нито една точка за пробив срещу Табило, който пък ще играе едва за втори път на 1/8-финал на турнир от сериите Мастърс.

Григор Димитров

Григор Димитров можеше да срещне Ноле на 1/2-финалите

Отпадането на Джокович е добра новина за най-добрия български тенисист Григор Димитров, който е в половината на сърбина. Двамата можеха да се срещнат на 1/2-финалите. По-рано през деня Григор отстрани френски квалификант, за да се класира за 1/8-финалите.

Още: Къде се намират Григор Димитров и останалите български тенисисти в световната ранглиста на ATP?

Още: "Нека заедно покажем българското гостоприемство": Григор Димитров с призив към българите

В следващия кръг Григор ще се изправи срещу 13-ия в света Тейлър Фриц, който победи в два сета сънародника си Себастиан Корда. На 1/4-финалите Гришо евентуално може да срещне Александър Зверев, който обаче още не е изиграл двубоя си от третия кръг.

ОЩЕ: След като бе ударен с бутилка: Джокович се появи с каска на Мастърс-а в Рим (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес