Красимир Каракачанов: Няма нужда да се бърза със закупуването на самолетите

05 октомври 2017, 10:01 часа 1791 прочитания 0 коментара

"Няма нужда да се бърза със закупуването на самолетите за българската авиация. Има поговорка – бързите сделки, комисионни раждат. Не искам да се създават подобни съмнения."

Още: Наистина ли Бойко Борисов купува бензиностанциите "Газпром" чрез свой братовчед?

Още: Как Пеевски вкарва в капан Румен Радев и ПП? Анализ на Цветанка Андреева (ВИДЕО)

Това заяви министърът на отбраната и вицепремиер Красимир Каракачанов в интервю за bTV.

Според него двете стъпки, които трябва да вървят паралелно, са ремонт и модернизация на наличната авиация и водене на преговори за закупуване на нов изтребител.

"Самият премиер казва, че не трябва да има ябълки раздора. Ние още говорим за това какъв самолет да има. В това време влаковете също могат да бъдат закупени, едното не противоречи на другото”, каза още Каракачанов.

Още: Борисов за срещата Тръмп-Путин: Очаквам положителен план и за Украйна, и за Русия (ВИДЕО)

Още: Борисов управлява с Пеевски, но видя синхрон между Радев, ПП и "ДПС-Ново начало" (ВИДЕО)

На въпрос има ли война между президентската институция и министерски съвет, Каракачанов заяви, че това никога не е отсъствало от политическия живот у нас.

"Аз съм привърженик, че е крайно време политическият елит да покаже, че е в парламента, за да решава проблемите на хората, а не да се правят на леви и десни", коментира министърът.

Каракачанов коментира, че казуси като "Кумгейт" са неприемливи.

"За всякакви подобни неща като има съмнение за нарушение, има органи, които да го проверят", допълни той.

Още: "Отнемането на президентски правомощия застрашават демокрацията": Атанасов припомни Пеевски и ДАНС

Още: Безводието в Плевен: Регионалният министър каза кога най-рано може да започнат действия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес