Изборите за президент и Народно събрание вероятно ще са 2 в 1. Това стана ясно от думите на президента Румен Радев, който бе във ВМА за откриване на нов ситуационен център.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
"Неведнъж заявих, че смесването на изборите е против духа на Конституцията. Този вариант не е в интерес и на президентската институция, но трябва да отчетем факта, че кризата се задълбочава, че трябва да призоваваме българите да гласуват в три поредни седмици. Това е свързано с разход на средства и време. Ще търся рационално решение", каза Радев.
Той обаче не уточни кога ще разпусне парламента, след като БСП върне неизпълнения мандат на 7 септември.
"Неуспехът на депутатите да излъчат правителство не изчерпва тяхната отговорност към гражданите. На дневен ред е дали НС ще успее да се мобилизира, за да свърши поне част от работата си. Сигурен съм, че няма да оставят пенсионерите и бизнеса без пари. Има и важни проектозакони. Издаването на указа за парламентарните избори зависи от организацията на народните представители", допълни още той.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
"С това служебно правителство исках да покажа, че е възможен нов модел и стил на управление. Мисля, че този модел се оказа успешен и показа сериозни резултати", заяви президентът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат