България се бори здраво, но отстъпи на Полша в Лигата на нациите

1471
Снимка: Българска федерация по волейбол

Националният отбор на България по волейбол записа второто си поражение в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Момчетата на Пламен Константинов се бориха много здраво, но отстъпиха пред европейския вицешампион Полша с 2:3 (27:25, 19:25, 25:22, 22:25, 11:15). До момента родните национали имаха победа над Словения и загуба от Китай.

Първият гейм бе много оспорван като двата тима играха точка за точка, но в крайна сметка България успя да вземе частта с 27:25. Това бе и първият гейм, който родните национали взимат на Полша в историята на Лигата на нациите. Втората част премина по идентичен начин, но в края поляците успяха да натрупат шест точки аванс и изравниха.

Силна игра на България🇧🇬 и много оспорван мач срещу вице световните шампиони от Полша🇵🇱! 🏐 Момчетата на селекционера...

Posted by Bulgarian Volleyball Federation on Friday, June 9, 2023

Третият гейм отново бе за момчетата на Пламен Константинов, които поведоха с три точки и не изпуснаха аванса си до самия край, за да поведат с 2:1. В четвъртата част европейските вицешампиони показаха класата си и още в самото начало поведоха с 11:2. Родните волейболисти опитаха да отговорят, но преднината бе твърде голяма и загубиха гейма.

В тайбрека Полша отново демонстрира отлична игра, докато българските състезатели допуснаха доста греши при начален удар. Именно това изигра лоша шега на националния тим и той загуби срещата с 2:3 гейма.

Вчера България записа първи успех в Лигата на нациите, след като победи Словения.