България записа първа победа в Лигата на нациите след успех над четвъртите в света

4568
Снимка: FIVB.com

Националният отбор на България по волейбол записа първа победа в тазгодишното издание на Лигата на нациите, след като се наложи над Словения с категоричното 3:0 (26:24, 25:23, 25:17). Двубоят бе втори за представителния ни тим на турнира, който се провежда в японския град Нагоя.

Момчетата на Пламен Константинов показаха много солидна игра срещу четвъртия от последното Световно първенство и заслужено се поздравиха с успеха. По този начин България записа още три точки в актива си от началото на надпреварата в Япония и вече има четири. Това отрежда на родните национали 11-то място във временното класиране.

ПОБЕДААААААААА!🇧🇬🏐🤘 Добро утро, България! Сгазихме Словения с 3:0!🇧🇬🏐💪 БРАВО, ЛЪВОВЕ!🇧🇬🇧🇬🇧🇬 #volleyBULm #WeAreAllOne...

Posted by Bulgarian Volleyball Federation on Wednesday, June 7, 2023

Най-резултатен за България в срещата бе Александър Николов, който отбеляза 16 точки. Мартин Атанасов добави още 13, докато Алекс Грозданов и Димитър Димитров се отличиха с по 9.

Успехът бе много важен за България и с оглед на факта, че Словения е пряк конкурент за запазване на мястото в Лигата на нациите и през следващата година. Утре на националите им предстои пореден много тежък мач. Възпитаниците на Пламен Константинов ще трябва да мерят сили с европейския вицешампион Полша. Срещата е от 10:10 часа българско време.

В първия си двубой в Лигата на нациите България отстъпи пред Китай.