Полша успя да обърне САЩ и пак е на голям волейболен финал срещу Бразилия

3134 0
photo of Полша успя да обърне САЩ и пак е на голям волейболен финал срещу Бразилия
В изключително драматичен втори полуфинал на Световното първенство по волейбол действащият световен шампион Полша успя да победи с 3:2 (22, - 20, -23, 20, 11) гейма фаворита за титлата САЩ, след като изоставаше с 1:2, и така на големия финал днес, от 22:15 часа българско време, ще защитава титлата си срещу олимпийския шампион Бразилия.

В последната групова фаза американците играха така, че да се срещнат с Полша, но сега със сигурност съжаляват. Те започнаха по-лежерно мача, като в първия гейм, след като дръпнаха с 4:1 точка, изостанаха със 7:12 и де факто загубиха гейма още в началото, макар янките да се събраха и да успяха да понаваксат, но твърде късно.

Бразилия е първият финалист на Световното по волейбол

Националният отбор на Бразилия достигна финала на Световното първенство по волейбол, след като надигра категорично с 3:0 гейма Сърбия &...

Във втория гейм американците водеха с точка-две до края, когато вдигнаха темпото и дръпнаха с 21:17, което им подсигури успеха. Трета част беше изключително оспорвана и САЩ я взеха със само две точки разлика, но това, вместо да пречупи Полша, само ги вдигна и следващите два гейма отидоха на тяхната сметка.

За бронзовите медали САЩ ще играят със Сърбия. А Полша всъщност ще повтори мача за титлата отпреди 4 години, когато на домашна земя спечели срещу Бразилия с 3:1 гейма. През 2006 година двата отбора отново играха финал, но тогава селесао спечели с категоричното 3:0, а поляците стигнаха до последния мач, след като се справиха в изключително драматичен мач с 3:1 гейма с България, водена от Мартин Стоев. За Бразилия това е пети пореден финал на световно първенство. Интересен факт е, че водещите реализатори на двата отбора – Уилям Де Соуса и Бартош Курек, са разделени от само 4 точки – 147 за Курек и 143 за Де Соуса.