Президентът Буркина Фасо Блез Компаоре съобщи, че се оттегля и няма да се кандидатира за нов, четвърти мандат, предадоха световните агенции.
Още: Етиопия отказа да спаси Русия от западни санкции със самолети
Решението веднага беше приветствано. Местните изразиха надежда, че страната ще бъдат организирани демократични избори.
Малко по-късно в столицата Уагадугу беше съобщено, че по силата на конституцията от днес изпълняващ длъжността държавен глава ще е началникът на Генералния щаб на въоръжените сили генерал Оноре Траоре.
Преди да бъде оповестено решението десетки хиляди жители на Буркина Фасо отново поискаха незабавната оставка на президента, предаде AFP. В същото време опозицията призова последователите си да продължат натиска, след ден на размирици, при които парламентът беше подпален, информира "Фокус".
Още: Русия моли Етиопия да помага за заобикаляне на западни санкции върху самолети
Още: Нелепа смърт: Десетки млади мъже починаха след ритуално обрязване
Компаоре беше принуден да се оттегли след 27-годишно управление след безпрецедентни масови протести, припомня БГНЕС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Етиопия отрича за потънали американски пари в река Нил: В основата пак е Тръмп
Припомняме ви, че вчера разгневени демонстранти запалиха сградата на парламента. След това те влязоха в нея, въпреки опитите на полицията да спре недоволството със сълзотворен гас, информира агенция "Ройтерс".
Пратениците на агенция АФП разказват, че около 1500 души са успели да пробият полицейския кордон. Те са опустушили офисите на местния парламент, запалили са документи и са откраднали компютърна техника.