Американските военноморски сили наредиха временно спиране на операциите си в световен мащаб, за да направят повторна преоценка на флота си, след като американски разрушител се сблъска с танкер край Сингапур. Вследствие на инцидента десетима моряци са в неизвестност, а петима са ранени.
Още: От Русия с любов: Путин се подигра на Уиткоф, предавайки му орден на Ленин за сина на шеф в ЦРУ
Още: Срещата в Аляска - още едно унижение за Путин, показващо кой е шефът
Ударът е предизвикал наводнение в кораба „Джон С. Маккейн“, който по-късно през деня е успял да стигне до пристанището на Сингапур. Това е вторият голям инцидент с американски военен кораб в рамките на два месеца.
„Тази тенденция изисква по-категорични действия. Разпоредих временно спиране на операциите, валидно за целия ни флот по света“, посочи в изявление адмирал Джон Ричардсън, ръководител на военноморските операции на САЩ, предаде БГНЕС.