Представители на щаба на Джоузеф Байдън изпратиха искане до администрацията на Общите служби на САЩ да признае политика за избран президент на страната. Това съобщи Fox News.
Още: "И почвам да бегам, бате“: Куриер избяга от агенти на имиграционните в САЩ (ВИДЕО)
Още: И мексиканските наркокартели се учат на война с дронове от Украйна
В документа се посочва, че победата на демократа на изборите е получила "независимо потвърждение", така че отделът трябва "незабавно да признае Джо Байдън и Камала Харис за избрани за президент и вицепрезидент".
"Националната сигурност и икономическите интереси на САЩ зависят от това дали федералното правителство ясно и незабавно ще демонстрира готовността си да изпълни волята на американския народ и да осъществи плавно и достойно предаване на властта", се казва в обръщението.
Водещи американски медии съобщиха за победата на демократичния кандидат Джо Байдън. Той от своя страна също се провъзгласи за победител.
Още: По време на служба: Нападение със стрелба в мормонска църква в САЩ (СНИМКИ)
Още: При стрелба срещу воден бар: Трима души са убити, а осем са ранени
Действащият президент Доналд Тръмп не призна поражението, а адвокатите му подготвиха дела в съдилищата на различни щати с искане да се преустанови преброяването на гласовете и да се разследват предполагаеми нарушения.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Иди ми, дойди ми: Русия е отхвърлила всички предложения на Тръмп за преговори и мир
Още: Ураганът "Умберто" достигна най-опасната категория, насочва се към САЩ (ВИДЕА)
По закон избраният президент трябва да встъпи в длъжност на 20 януари 2021 година.
По-рано вестник "Политико" съобщи, че ръководителят на администрацията на Общите служби на САЩ Емили Мърфи отказва да признае победата на демократичния кандидат на изборите.
Както обясниха експертите, без потвърждението на ръководителя на отдела Байдън няма да има достъп до финансови ресурси. Мърфи от своя страна представлява Републиканската партия. Емили Мърфи встъпи длъжност при Тръмп през 2017 г.
Още: Патова ситуация в Конгреса на САЩ: Тръмп търси решение на бюджетния блокаж
Още: Името на Илон Мъск се появи в нови материали по делото "Епстийн" (СНИМКА)