Джо Байдън се готви да смени Херо Мустафа

09 юни 2022, 07:09 часа • 5056 | прочитания

Американският президент Джо Байдън номинира Кенет Мъртън за нов посланик на САЩ в България на мястото на Херо Мустафа, която е в България от 2019 г.

Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят

Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)

Сега номинацията на Байдън трябва бъде одобрена от Сената.

Кенет Мъртън е член на висшата дипломатическа служба, клас "Кариерен министър". Доскоро е бил временно изпълняващ длъжността шарже д'афер на посолството на САЩ в Хаити.

Преди това е бил главен заместник-помощник-секретар в Бюрото за глобално управление на талантите, а преди това е бил заместник-помощник-секретар в Бюрото по въпросите на Западното полукълбо.

Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)

Още: Педро Алмодовар съсипа Тръмп: "Ще останете в историята като най-голямата грешка на нашето време" (ВИДЕО)

Мъртън е работил и като посланик в Хърватия, посланик в Хаити и като заместник-изпълнителен секретар на Държавния департамент.

Наред с други свои назначения той е бил икономически съветник в посолството на САЩ в Париж, Франция, изпълнителен асистент в Бюрото по икономически и бизнес въпроси на Държавния департамент и старши наблюдател в Оперативния център на Държавния департамент.

Мъртън получава бакалавърската си степен от Университета Маями в Оксфорд, Охайо, и магистърската си степен от Американския университет във Вашингтон, окръг Колумбия.

Той е носител на множество награди, включително Grande Croix of Honor от правителството на Хаити за подкрепа при земетресение, наградата Ryan Crocker за изключителни лидерски качества в експедиционната дипломация, и хуманитарната награда CORE Shandling.

Още: Тръмп иска забрана за съпругата на Джордж Клуни да стъпва в САЩ

Още: "Ту-туу": Тръмп поиска да е следващият папа

Владее хаитянски, креолски, френски, немски и испански език.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес