Двама агенти на ФБР застреляни по време на акция във Флорида

02 февруари 2021, 22:15 часа • 3356 | прочитания

Двама агенти на ФБР са били убити, а трима други са ранени при престрелка във Флорида по време на изпълнение на заповед за арест, съобщи Би Би Си, цитирана от БГНЕС.

Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц

Още: Първите жертви за 100-те дни управление на Тръмп: Уволнен е съветникът по националната сигурност Майк Уолц?

Стрелбата е започнала рано сутринта в град Сънрайз, в жилищен комплекс Water Terrace, на около 16 мили северозападно от Форт Лодърдейл. Луксозният затворен комплекс разполага с фитнес зала, басейн, спа и тенис кортове, а агентите са разследвали случай на насилие над деца. Според Miami Herald заподозреният е бил барикадиран в дома си в продължение на няколко часа, преди да се самоубие.

Директорът на ФБР Кристофър Рай идентифицира двамата загинали агенти като Дан Алфин и Лора Шварценбергер, като и двамата са работели години наред за борба с детската порнография във Флорида.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес