Американски сенатор обяви, че е била изнасилена от по-висш офицер, докато е служела във военно-въздушните сили на САЩ, пише БГНЕС.
Още: Тексас се готви за нови наводнения, докато жертвите на водната стихия се увеличават
Още: Портал към ада: Огромна дупка погълна два камиона (ВИДЕО)
Сенатор Марта Максали, която е първата жена-пилот, участвала в бойни действия, направи изявлението по време на изслушване за сексуалните посегателства в армията. Сенаторът-републиканец от Аризона заяви, че не е подала оплакване, защото се чувствала засрамена и объркана, но също и нямала вяра в системата.
"Мълчах много години. Но по-късно в кариерата си, когато армията беше разтърсена от скандали и даваше неадекватни отговори, почувствах нуждата да кажа на някого, че също съм преживяла това", заяви Максали пред Комисията по въоръжени сили в Сената.
Максали служи 26 години във Военновъздушните сили на САЩ, издига се до чин "полковник" преди да се пенсионира през 2010 година. Тя има два мандата в Камарата на представителите, преди да бъде избрана за сенатор миналата година.
Още: БРИКС срещу САЩ: Без Си Дзинпин и Путин - докъде стигна "новият световен ред"?
Още: "Абсурдно и объркващо": Тръмп за партията на Мъск