Четирима френски туристи, обявени за издирване в Гватемала, бяха намерени живи, предаде "Франс прес", като се позова на спасителните екипи.
Още: След историческото мирно споразумение между Азербайджан и Армения: Какво пише в документа?
Още: Тръмп маха портретите на Обама и Буш от видни места в Белия дом
"Хората бяха открити, малко дехидратирани, и бяха стабилизирани", каза ръководителят на местния доброволчески пожарникарски отряд Густаво Ара.
Гватемалските власти съобщиха по-рано за изчезването на французите. Туристите били "видени за последен път" в сряда в националния парк "Тикал" в северната част на страната близо до границите с Мексико и Белиз.
Още: Експлозия в завод за производство на стомана в Пенсилвания, има пострадали (ВИДЕО)
Още: Киев не за 3 дни, а за 4 часа: Тръмп говори смешки, ВИДЕО го опровергава
В отдалечения район са активни престъпни групи, занимаващи се с наркотрафик.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Сделка за земите на Украйна: Тръмп говори какво смята да прави с Путин (ВИДЕО)
Още: Тръмп взе Вашингтон под контрол, изпраща гвардията в града (ВИДЕО)
Четиримата туристи са от едно семейство - две жени, съответно на 40 и 68 години, 41-годишен мъж и шестгодишно момче.
Французите били открити на около пет километра от основния археологически комплекс в "Тикал". Те получили медицинска помощ, след което ще бъдат транспортирани със самолет в столицата Гватемала.
Националният парк "Тикал", намиращ се на повече от 500 километра на север, е основният археологически обект, свързан с маите, в централноамериканската държава.Прочут със своите внушителни пирамиди и храмове, той е включен през 1979 г. в списъка на световното наследство на ЮНЕСКО.
Още: На свобода без да очакват: Ураган събори покрива на затвор (ВИДЕО)
ОЩЕ: В Гватемала изригна Огненият вулкан (ВИДЕО)