Нов успешен полет на Falcon Heavy (ВИДЕО)

12 април 2019, 06:10 часа 1970 прочитания 0 коментара

Най-мощната ракета, която е в употреба в момента, извърши първия си търговски полет, предаде БГНЕС.

Още: Тръмп: Армения и Азербайджан воюваха 35 години, но сега са приятели, заслугата е на Уиткоф (ВИДЕО)

Още: CNN: Човекът в сянка в Пентагона връща на САЩ оръжия, произведени за Украйна

Falcon Heavy на SpaceEx излетя от същата площадка на космодрума Кейп Канаверал, от която започваха в миналото мисиите Аполо на НАСА. На борда на високата колкото 23-етажна сграда ракета беше сателитът Арабсат 6А, който се изстрелва от Саудитска Арабия, за да предава телевизионен и телефонен сигнал, както и интернет в Близкия Изток, Африка и Европа.

Още: Ниво на сигурност - Бог: Миниатюрно кученце прогони мечка (ВИДЕО)

Още: Хеликоптер се разби в Мисисипи, има загинали (ВИДЕО+СНИМКИ)

И трите основни компонента на Falcon Heavy се завърнаха успешно на Земята. Около 3 минути след отделянето от повърхността, първите две ракети носители се разкачиха и кацнаха обратно. Последната изведе сателита в Космоса и около 10 минути след първите две също кацна по план.

За SpaceEx на милиардера Илън Мъск беше много важно голямата ракета да се представи успешно, защото продължава борбата с алианса между Boeing и Lockheed Martin, както и с Blue Origin на най-богатия човек в света Джеф Безос за военните поръчки за космически изстрелвания, които носят милиарди долари.

Още: Удар по Тръмп: Съдия стопира изграждането на на пазения от алигатори "Алкатрас"

Още: Тръмп се изясни за срещата с Путин и вторичните санкции (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес