Съдебен състав в Калифорния отказа предсрочно освобождаване на мъж, осъден за убийството на сенатор и кандидат за президент на САЩ през 1968 г.
Още: Конгресът на САЩ търси начини да не спре на работата на правителството
Още: "Страхотна новина": Тръмп приветства свалянето от ефир на Джими Кимъл
Сирхан Сирхан простреля смъртоносно Робърт Ф. Кенеди, който представляваше щата Ню Йорк в Сената, в хотел "Амбасадор" в Лос Анджелис на 5 юни 1968 г.
На 78-годишния убиец е отказано предсрочно освобождаване от тричленен състав, съобщава NBC News, който се позовава на говорител на Департамента за поправяне и рехабилитация.
През август 2021 г. комисия за предсрочно освобождаване е установила, че Сирхан е подходящ за предсрочно освобождаване, но губернаторът Гавин Нюсъм го е отхвърлил, посочва телевизията.
Още: Поредна трагедия в САЩ: Трима полицаи са убити при опит да връчат заповед за обиск
Още: Диагностицираха Болсонаро с рак на кожата
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След убийството на Чарли Кърк: Тръмп обяви "Антифа" за терористична организация
Още: Обама е ужасен от убийството на Кърк: Може да водим дебати, без да прибягваме до насилие
"Прецених, че Сирхан не е развил отговорността и проницателността, необходими за безопасното му освобождаване в обществото", заяви Нюсъм в публикация през януари 2022 г.
Според CNN процедурата в сряда е била 17-ото изслушване на Сирхан за годността му за предсрочно освобождаване.
Кенеди е убит малко след като печели първичните избори за президент на Калифорния.
Още: Кръстиха го Купидон: Простреляха със стрела магаре край Лос Анджелис (ВИДЕО)
Още: Мечка нападна мъж в парка, той я разлюти със спрей
Сирхан е осъден за убийство първа степен и нападение с цел убийство и е в затвора от 1969 г. насам.