На Пентагона, който е най-голямата административна сграда в света, скоро ще бъдат монтирани слънчеви панели, предаде БТА.
Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц
САЩ намалява енергийната консумация във федералните структури
"Слънчеви панели на покрива, система за съхраняване на топлината и термични слънчеви панели" ще бъдат монтирани във внушителната сграда на американското министерство на отбраната, "за да бъде намалена зависимостта от системите, функциониращи с природен газ и изкопаеми горива", се казва в изявление на енергийното министерство на САЩ.
Монтажът е част от общата политика на правителството на американския президент Джо Байдън за намаляване на енергийната консумация във федералните инфраструктури.
Пентагонa е една от общо 31 федерални сгради, в които ще бъдат направени енергийни реконструкции, съобщава министерството на енергетиката.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
Заместник-министърът на отбраната Катлийн Хикс заяви, че Пентагонът работи в посока да направи инфраструктурите си по-устойчиви, по-сигурни и по-икономични
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
Още: Как Пентагонът оценява напредъка на украинската контраофанзива?