Посланикът на САЩ в ООН Ники Хейли подаде оставка

09 октомври 2018, 17:57 часа 3576 прочитания 0 коментара

Американският посланик в ООН Ники Хейли е подала оставка. Тя е съобщила решението си директно на президента Доналд Тръмп, предава CNN.

Още: Стрелба на "Таймс Скуеър" в Ню Йорк, има ранени (СНИМКИ)

Още: Официално: Тръмп обяви кога и къде ще се срещне с Путин

Хейли информирала екипа си по-рано тази сутрин. Към момента обаче не се съобщава каква е причината за напускането ѝ. Тя е отказала коментар пред журналисти в Белия дом.

Два източника, присъствали на разговора между Тръмп и вече бившия посланик, съобщиха пред портала за новини Axios.com, че президентът е приел оставката, но срокът за освобождаването на Хейли от поста все още не е ясен.

Бившият губернатор на Южна Каролина стана посланик, след като Тръмп бе избран за държавен глава. Тя бе лицето на неговата администрация, която към момента така и не е формулирала ясна доктрина в международната политика.

Още: Тръмп: Армения и Азербайджан воюваха 35 години, но сега са приятели, заслугата е на Уиткоф (ВИДЕО)

Още: CNN: Човекът в сянка в Пентагона връща на САЩ оръжия, произведени за Украйна

По-рано тази година Хейли обяви, че САЩ се изтеглят от Съвета за човешки права към ООН.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес