Американски съдия спря съдебния даде срок до 28 октомври да приключи сделката по предложеното на Илън Мъск за придобиване на Twitter за 44 млрд. долара.
Още: Анализ: САЩ вече не могат да са световен полицай
Още: „Лов на вещици“ в САЩ заради критични коментари за Чарли Кърк
Съдията от Делауеър Катхалин Маккормик спря действията по делото и заяви, че съдебният процес, който първоначално беше планиран да започне след 11 дни, може да бъде пренасрочен за ноември, ако сделката не бъде приключена до дадения срок.
Милиардерът, който първоначално заяви, че се отказва да купи социалната медия, съживи плана си за поглъщане, след като от Twitter подадоха иск в съда в Делауеър. Съдебният процес бе насрочен за 17 октомври.
публикации на чуждестранни медии се твърди, че социалната медия има по-голям шанс да спечели делото, което трябва да започне на 17 октомври. Това вероятно е и причината Мъск да промени решението си. Припомняме, че милиардерът се отказва от намерението си, тъй като броят на фалшивите профили бил много по-висок от оценката на Twitter за по-малко от 5% от потребителите.
Още: Дело за 15 млрд. долара: Тръмп ще съди за клевета и обида "New York Times"
Още: Дупка като пропаст в асфалта погълна камион (ВИДЕО)
ОЩЕ: Илън Мъск отново иска да купи Twitter
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп увери, че Израел няма да нанася повече удари по Катар
Още: "След това ще се заемем с Чикаго": Тръмп вкара Националната гвардия в Мемфис