Археолози от Националния институт по антропология и история на Мексико откриха 4 букета на 1800 години, съобщиха от института.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Цветята са намерени, докато учените са проучвали тунел под пирамида на дълбочина 18 метра в древния град Теотиуакан.
Изследователите смятат, че цветята най-вероятно са поднесени в дар на бог Кетцалкоатъл, известен като "Пернатата змия". Според легендите именно той е дал царевицата на древните жители на Мексико.
Серхио Гомес от екипа твърди, че букетите са идеално запазени, а също и памучните връвчици, с които са завързани.
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
Учените вярват, че находката ще помогне да научат повече за ритуалите в чест на божествата, организирани в древно Мексико. Откритите цветя ще им помогнат още да проучат древната мексиканска флора.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)