142 цивилни са загинали до момента в резултат на бомбардировките и артилерийския обстрел на град Африн от турските въоръжени сили. Това съобщи агенция САНА, позовавайки се на данните от градската болница.
Още: Нетаняху: Израел не смята да окупира ивицата Газа за постоянно (ВИДЕО)
Още: Япония получи първите си три изтребителя "Ф-35 Би"
Медицинска помощ е оказана на 345 ранени. Повечето от жертвите са жени и деца.
Турската артилерия е обстреляла днес мобилен център на Сирийския Червен полумесец в селището Раджо-Бавабил, докато са раздавани медикаменти на населението.
В резултат на военните действия на турската армия в северна Сирия, които започнаха на 20 януари, е разрушена стопанска инфраструктура на региона, жилищни домове, джамии и исторически паметници, уточнява ТАСС.
Още: Часове след срещата Путин - Уиткоф: Турският външен министър позвъни в Кремъл
Представителят на коалицията Сили на демократична Сирия Мустафа Бели опроверга изявленията на Анкара, че турската войска е установила контрол над 16 погранични села в Африн. „Турция и нейните местни съюзници, свързани с терористичната групировка „Джебхат ан-Нусра“, не успяха за 16 дни агресия да постигнат никакви реални резултати на фронта в Африн“, каза той, пише още БГНЕС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Китай включи дронове в борба с комарите заради вируса чикунгуня (ВИДЕО)
По данни на Генералния щаб на турската армия от началото на операцията „Маслинова клонка“ в северна Сирия са унищожени 947 терористи, към които Анкара причислява кюрдските бойци.