Голям пожар избухна във фабрика в квартал "Челеби Мехмед" в Бурса. Новината съобщава Анадолската агенция.
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Пожарът е обхванал фабриката и съоръжението за рециклиране до нея, за което се твърди, че произвежда хартия.
Властите уверяват, че няма загуба на човешки живот и е предотвратена възможността пламъците да се разпространят към жилищата на хората в района. Димът, издигащ се от пожара, бе забелязан от много точки на града.
🔥#Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, bir fabrika ve geri dönüşüm tesisinde çıkan yangına müdahale ediliyor pic.twitter.com/U590cq5jxU
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
— GZT (@gztcom) July 23, 2024
Пожарът е частично овладян
В района са насочени екипи на пожарната, Спешна помощ и полиция. Жители на квартала, които са помагали на екипите, също са се включили в гасенето на огъня.
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
Още: Пакистан: Индия планира да ни атакува в следващите 24-36 часа (ВИДЕО)
Кметът на на Йълдъръм Октай Йълмаз, който дойде в региона и получи информация за пожара, каза пред репортери, че пожарът е започнал във фабрика и се е разпространил в склад, съдържащ влакна и гъби. ОЩЕ: 8 сирийски деца и една майка загинаха при пожар в Турция
Geçmiş olsun #BURSA
Kaç saattir yanıyor hâlâ durmadı evlerimize sıçramasa bari🥺 pic.twitter.com/yj3h6mBDQ3Още: На ръба на война между ядрени сили: Боеве по границата между Индия и Пакистан (ВИДЕО)
— magic ☪︎ (@n_useriniz16) July 23, 2024