Корабите ще трябва да получат разрешение от йеменския орган по морските въпроси, контролиран от хусите, преди да влязат в йеменски води, предаде "Ройтерс", позовавайки се на изявление на министъра на телекомуникациите на хусите Мисфер Ал-Нумаир.
Още: Израел с мощни въздушни удари срещу хутите в Йемен (ВИДЕО)
Още: Нетаняху: Новата офанзива в Газа цели победа срещу "Хамас"
Още: Хутите: Подготвили сме военни изненади в Червено море
"Ние сме готови да съдействаме при искания за разрешителни и да идентифицираме кораби с Йеменския флот и потвърждаваме, че това е от загриженост за тяхната безопасност," каза той.
Хутите изтрелваха дронове и ракети срещу корабите
От средата на ноември бунтовниците хуси многократно изстрелваха дронове и ракети срещу международни търговски кораби в Аденския залив, заявявайки, че действат в знак на солидарност с палестинците срещу офанзивата на Израел в Газа.
Още: "Може да загубим заложниците": Израел одобрил завладяване на Газа въпреки това предупреждение
Още: Си Дзинпин потвърди какво ще прави за парада на 9 май на Червения площад
Един от последните ударени кораби, бе контейнеровоз, плаващ под израелски флаг.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: По желание на папа Франциск: Последният му подарък за децата в Газа
Още: Пак стрелба в Кашмир: Индия обвини Пакистан, че нарушава примирието за 11-а поредна нощ
Почти ежедневните атаки принудиха фирмите да предприемат дълги и скъпи пътувания из Южна Африка и породиха страхове, че войната Израел-Хамас може да дестабилизира Близкия изток.
Още: "Не си поплюват": САЩ ликвидираха дронове и ракети на хутите