Китайската централна банка предупреди компаниите да не подпомагат бизнеса, свързан с криптовалути, след като трезорът затвори софтуерна фирма поради подозрения за участие в транзакции с цифрова валута, предаде АФП.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
През последните месеци Пекин насочи вниманието си към криптовалутата, тъй като разширява регулаторните си мерки срещу технологичния сектор.
Търговията с криптовалути е забранена в Китай, а наскоро властите затвориха „мини за копаене“ на биткойни и предупредиха банките да спрат свързани с цифровите валути сделки.
Във вторник офис на централната банка в Пекин разпореди закриването на софтуерната компания Beijing Qudao Cultural Development, защото била участвала в предоставянето на софтуерни услуги за транзакции с криптовалута.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Този ход беше необходим "за предотвратяване и контрол на риска от спекулации при транзакции с виртуална валута и защита на безопасността на публичните активи", се казва в изявление.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
Банката също така предупреди организациите да "не предоставят помещения, търговски дисплей, реклама ... и други услуги за бизнес дейности, свързани с криптовалута".
Финансовите и разплащателните институции са инструктирани да не предоставят услуги, свързани с криптовалута, на клиентите.
Съобщението се появява малко след като провинции, включително Съчуан, Вътрешна Монголия и Цинхай, спряха криптовалутите - карайки „миньорите“ да търсят в чужбина - и след по-ранно предупреждение за банки и разплащателен гигант да спрат транзакциите, свързани с криптовалути.
Още: Пакистан: Индия планира да ни атакува в следващите 24-36 часа (ВИДЕО)
Миналия месец биткойнът се срина след забраната за добив на Китай в югозападната част на Съчуан.
В Китай е в ход широкообхватно репресивно регулиране на неговия финансово-технологичен сектор, чиито най-големи играчи - включително Alibaba и Tencent - бяха наказани с големи глоби, след като бяха обвинени в монополистични практики.