Най-малко девет души загинаха в събота, след като се запали вагон на влак, чийто пътник се опитал да си направи чай, съобщиха служители. Вагонът, който беше откачен от влака, бил разположен в железопътната гара Мадурай в южния щат Тамил Наду, когато пожарът избухнал преди зазоряване.
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Още: Пожар изпепели три вагона от бързия влак София - Варна (ВИДЕО)
„Това беше единичен стационарен вагон, резервиран от частен туристически оператор. Някой се е опитал да направи чай и това е причинило пожара“, каза за АФП говорителят на района Мадурай Сали Талапати. "Девет души загинаха, три от тях са жени. Други девет са ранени, но без опасност за живота им." Нито едно от телата не е идентифицирано досега, добави той.
Огромни пламъци
Кадри показват огромни пламъци, изскачащи от прозорците на вагона. Някои пътници успяха да избягат от ада навреме. Местните медии съобщават, че пътниците незаконно са внесли във вагона газова бутилка, която е избухнала, когато са се опитали да я използват.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: 5 ТИР-а влекачи изгоряха край Хасково
Индия има една от най-големите железопътни мрежи в света и е била свидетел на няколко трагедии. Най-смъртоносната бе през 1981 г., когато влак дерайлира, докато минавал по мост в щата Бихар, и паднал в река под него, убивайки 800 души. През юни при сблъсък на троен сблъсък на влакове загинаха близо 300 души в щата Одиша.
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
Още: Пакистан: Индия планира да ни атакува в следващите 24-36 часа (ВИДЕО)