Най-нови образци натовско въоръжение бяха открити в складове на терористите от „Ислямска държава“ в град Меядин, заяви сирийският генерал Хасан Сухейл.
Още: Самоубийствен атентат в базата „Хмеймим“: Натиск върху Русия или джихадистки вълнения?
Още: Глигани притесняват местни жители и туристи в морски курорти (СНИМКИ)
„Ще ни трябват най-малко шест дни, за да бъдат изнесени всички тези трофеи, които екстремистите от ИД оставиха тук при бягството си. Тук има много оръжия и различни системи за връзка, които са чуждестранно производство“, каза Сухейл.
Военните показаха на журналистите системи за спътникова връзка, радиолокационно оборудване, медицински прибори и цех за производство на безпилотници с десетки готови дронове. Терористите са ги използвали за разузнаване и бомбени удари.
Сирийският генерал отбеляза, че по-голямата част от арсенала на терористите се състои от оръжия, приети на въоръжение в страните от НАТО. В складовете на ИД бяха намерени 155-милиметрова британска гаубица, произведена през 2011 година, предаде БГНЕС.
Още: Нетаняху: Спираме войната в Газа само при 3 условия
Още: Хърватия изпраща хуманитарна помощ в Газа за 1 млн. евро
„Пленихме най-нови образци оръжия, които са производство на САЩ, Белгия и Великобритании, те са на въоръжение в страните от НАТО“, добави Сухейл.
Град Меядин се намира на 40 км югоизточно от административния център на провинция Дейр ез Зор. Той бе един от най-укрепените пунктове на терористите в източната част на Сирия.
Още: Като във Венеция: Бодрум може да въведе туристическа такса
Още: След убийството: Засилват охраната на израелските мисии по света