Техеран днес отхвърли каквито и да било промени на ядреното споразумение със световните сили след като президентът на САЩ Доналд Тръмп настоя за нови мерки, за да бъде споразумението действено.
Още: Израел нанесе нови удари по хутите в Йемен
Още: Хутите в Йемен съобщиха за убити при ударите на Израел
Иран „няма да приеме никакви промени в това споразумение, било то днес или в бъдеще, и няма да позволи други въпроси да бъдат обвързани с него”, се казва в изявление на външното министерство, предаде БГНЕС.
В петък Тръмп отново замрази свързаните с ядрената програма санкции, както се изисква, но настоя европейските партньори да работят със САЩ, за да „поправят катастрофалните недостатъци на сделката, в противен случай САЩ ще се оттеглят”.
Тръмп каза, че новото споразумение трябва да ограничи иранската ракетна програма и да включва постоянни ограничения върху иранските ядрени централи, като се премахнат крайните срокове, които изтичат след десетилетие.
Още: Израел с мощни въздушни удари срещу хутите в Йемен (ВИДЕО)
Още: Нетаняху: Новата офанзива в Газа цели победа срещу "Хамас"
Иранският външен министър Мохамад Джавад Зариф каза, че споразумението от 2015 не може да бъде предоговорено.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Може да загубим заложниците": Израел одобрил завладяване на Газа въпреки това предупреждение
Още: Си Дзинпин потвърди какво ще прави за парада на 9 май на Червения площад
В съобщението от външното ведомство се критикува и налагането на нови санкции на 14 физически лица, обявени от американското министерство на финансите в петък, заради незачитане на човешките права и иранската ракетна програма.