АЕК Ларнака разпиля Левски на "Герена", "сините" са аут от Европа

7066
Снимка: Официален сайт на Левски

Левски приключи участието си в Лига Европа, след като допусна втора загуба от АЕК Ларнака с 0:4. След загубата и в Кипър с 3:0 "сините" напуснаха турнира след втория кръг. И четирите гола днес отбеляза капитанът на АЕК Иван Тричковски, който се възползва по максимален начин от положенията пред него.

Срещата за "сините" започна кошмарно, след като Хали Тиам получи контузия само след минута игра. Халфът направи опит да продължи, но в 5' бе заменен от Илия Юруков.

Пълен крах за 10 от Левски в Кипър

Левски ще има почти невъзможна задача в реванша срещу АЕК Ларнака, след като "сините" бяха разгромени с 3:0 в Кипър, благодарение н...

Иначе кипърците изравниха постижението на Лацио, който държеше еднолично рекорда за най-голяма победа срещу българите на "Герена". През 2009 година "орлите" разбиха Левски със същия резултат на "Герена" в групите на ЛЕ.

Всичко най-интересно от срещата - може да видите в Sportlive.bg.

Въпреки негативния резултат "сините" фенове все още имат своите надежди, най-вече заради силните изяви на тима от началото на сезона. Освен това възпитаниците на Петър Хубчев направиха и силно първо полувреме в Кипър, но след изгонването на Живко Миланов, отборът рухна.

Иначе, Левски ще бъде без капитана си Живко Миланов, както и без голмайстора си от началото на сезона - Давиде Мариани. Швейцарецът бе продаден на Шабаб Ал Ахли Дубай. Сега неговото място ще трябва да заеме Франко Мазурек. Аржентинецът бе взет това лято, точно преди заминаването на тима за лагер в Австрия. Той бе много изостанал с подготовката и все още не е в оптимална физическа форма. Петър Хубчев призна на пресконференцията, че отборът ще излезе атакуващо още от първата минута, тъй като няма друг вариант освен да рискуват.

Квалификации в Лига Европа: На какво да заложим в българските мачове? (25.07)

Вторият квалификационен кръг в Лига Европа стартира днес, а в богатата програма от мачове присъстват и цели четири български отбора. Лу...