Берое засили кризата в Левски, вратар вгорчи дебюта на Гонзо

32820
Берое засили кризата в Левски,  вратар вгорчи дебюта на Гонзо

Кризата в Левски се задълбочи още повече, след като тимът допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Берое.

В тази среща Георги Иванов дебютира за четвърти път начело на Левски в "А" група и за пети път изобщо в треньорската си кариера. Балансът му обаче е отрицателен - две победи и три загуби.

Иванов направи няколко промени в състава в сравнение с последния мач на Пепе Мурсия като треньор на "сините" срещу Локомотив (Сф) (1:0). На терена се появиха Луис Педро, който се завърна след наказание от един мач, както и Пламен Крумов. За сметка на тях Радослав Димитров и Роман Прохазка седнаха на резервната скамейка.

Вратарят на гостите от София Стефано Кунчев изигра един от най-слабите мачове в кариерата си и имаше огромна вина за головете, докато в герой за Берое се превърна Жуниор Мапуку. Доскоро нападателят от Конго бе в конфликт с треньора на тима Петър Хубчев, поради което бе изиграл общо 60 минути от началото на сезона при двете домакински равенства срещу Черно море и Ботев (Пд). Хубчев обаче реши да го пусне сред титулярите и той отбеляза двата гола.

Още в 5-ата минута африканецът даде преднина на тима от Стара Загора. Вратарят на Левски Стефано Кунчев допусна огромна грешка, след като не успя да хване топката, центрирана от Самир Аясс и тя попадна в краката на Жуниор Мапуку. Конгоанският нападател безпроблемно вкара за 1:0.

В средата на първата част Кунчев буквално подаде топката на Мапуку и той на празна врата отбеляза второто си попадение в двубоя. След това тимът на Георги Иванов заигра малко по-активно и в 36-ата минута "сините" върнаха един гол чрез Валери Домовчийски. Владимир Гаджев центрира топката в наказателното поле, където нападателят успя да я прати във вратата, пазена от Благой Макенджиев.

Георги Иванов бе бесен от грешките на Стефано Кунчев през първата част и още на почивката го замени с резервния вратар Кристиян Наумовски.

През второто полувреме темпото на игра спадна и двата отбора не създадоха почти нито едно сериозно положение за отбелязване на гол. Единствено в края на срещата Луис Педро уцели гредата, но в тази ситуация вратарят на домакините Благой Макенджиев бе заел добра позиция до левия си ъгъл на вратата и топката нямаше как да влезе в мрежата.

Димитър Димитров - Херо изгледа срещата от трибуните на стадион "Берое". Той е на път да се завърне да работи на "Герена" след почти 15-годишно отсъствие. Очаква се в близките дни Димитров да обяви точно каква позиция иска да заеме в Левски.