БФС и полицията обмислят да въведат забрана за гостуващи фенове на Левски – ЦСКА

09 април 2024, 09:53 часа • 1263 | прочитания

Ръководството на БФС и полицията обмислят да въведат забрана за присъствие на гостуващи фенове по време на дербитата между Левски и ЦСКА. Това разкриха колегите от „Мач Телеграф“. Според информациите радикалната мярка ще бъде обсъдена на предстоящата специална среща между президента на футболния съюз Георги Иванов и представители на СДВР.

Още: Голям скандал в българския футбол! Баща и син скочиха да бият съдия, имаше и тирада след мача (ВИДЕО)

Още: 4-голово дерби на дъното! Румънец поведе клуб от Първа лига към спасението

На последното дерби имаше сериозни ексцесии 

Както е известно, по време на последното издание на Вечното дерби между Левски и ЦСКА имаше сериозни ексцесии по трибуните. Жена и дете бяха ранени от изстреляни ракети, а фенове на „сините“ в сектор „А“ на Националния стадион „Васил Левски“ бяха бити от представители на охранителната фирма, която бе натоварена с опазването на реда по време на двубоя.

Фенове на Левски

ОЩЕ: ВАР-ът на Actualno: Футболът умря, да живеят хулиганите!

Още: Какво ще реши Томаш? Сериозен проблем за ЦСКА преди мача с Берое

Още: Под индиго: Мъри Стоилов преживя една и съща криза в Левски и Гьозтепе

Полицията с интересно предложение 

Заради грозните сцени от полицията са инициирали среща с ръководството на БФС, за да бъде взето решение как да се спрат подобни хулигански прояви. Информациите гласят, че в неделя е било обмисляно Вечното дерби да се завърне на клубните стадиони на Левски и ЦСКА, но без гостуващи фенове. Това предложение е било направено от полицията още през лятото, но тогава не е било прието. По този начин се играе дербито на Пловдив между Локомотив и Ботев.

Фенове на ЦСКА

Въвеждат мярката още от следващото дерби 

Очаква се от СДВР да отправят искане към БФС мярката да бъде въведена още от следващото дерби между Левски и ЦСКА, а от футболния съюз да се съобразят с полицията. Другият вариант е въвеждането на още по-крайна мярка – мач пред закрити врата, както наскоро направиха в Гърция.

Вчера пък стана ясно, че съдът е спрял вписването на Георги Иванов като президент на БФС.

Още: В защита на Вили Вуцов: Поискаха оставката на Гонзо и Дисциплинарната комисия към БФС

Още: Заради титлата на Лудогорец: БФС наложи извънредни промени в мачовете на Левски и ЦСКА

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес