Ботев Пловдив се похвали с клубен рекорд, стражът на „канарчетата“ подгони легендарни вратари

693
Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

Ботев Пловдив се похвали с клубен рекорд след разгромната победа над Локомотив София в последния мач от редовния сезон в Първа лига. Срещу столичните „железничари“ „канарчетата“ записаха петата си поредна „суха“ мрежа в първенството, а стражът на тима Хидайет Ханкич подгони постиженията на легендарни български вратари.

Ботев не е допуснал гол вече 570 минути

От Ботев съобщиха, че за първи път в историята на клуба „жълто-черните“ не допускат гол в пет поредни мача от първенството. Серията на пловдивчани стартира с нулевото равенство с Черно море и продължи с победа с 3:0 над Берое, хикс 0:0 с ЦСКА 1948, успех над Ботев Враца с 2:0, както и споменатият разгром с 4:0 над Локомотив София. Отбраната на пловдивчани пък не е пускала попадение от общо 570 минути във всички турнири.

🚨 Нов клубен рекорд. 🧱 За първи път в своята история Ботев записа 5 поредни мача в първенството без допуснат гол. 💪🏼 Защитата на „канарчетата“ не е допускала попадение вече над 570 минути във всички турнири.

Posted by Botev Plovdiv on Monday, April 22, 2024

Хидайет Ханкич не е вадил топката от мрежата си от 719 минути насам

Колегите от „Дспорт“ пък съобщиха, че стражът на Ботев Хидайет Ханкич вече 719 минути не е допускал попадение. По този начин той се нареди на 12-то място в класацията за най-дълги вратарски серии без получен гол. Лидер е Стоян Йорданов, който през сезон 1970/71 записва 1202 минути без гол с ЦСКА. На втора позиция е Димитър Иванов, който на два пъти успява да не получи попадение в рамките на 1100 минути – през 1998/99 и 1999/2000. Трети в своеобразната класация е легендата на Локомотив София Румен Горанов с 1010 минути без допуснат гол през сезон 1977/78.

По-рано днес от Ботев съобщиха, че има огромен интерес към предстоящия мач с ЦСКА като продадените билети за срещата вече са над 10 000.