Черно море пречупи Ботев Враца с дузпа, макар че по-рано пропусна от бялата точка (ВИДЕО)

5699
Снимка: ПФК Черно море / PFC Cherno more

Черно море постигна минимален успех с 1:0 при гостуването си на Ботев Враца в двубой от осмия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата реализира появилият се като резерва Атанас Илиев от дузпа в 81-вата минута. През първото полувреме Федерико Бариос парира удар на Пабло Гарсия от бялата точка, а при добавката Живко Атанасов не намери целта.

Така "моряците" остават непобедени от началото на сезона и временно заемат първото място с 20 точки в актива си. Отборът на Даниел Моралес пък, който в миналия си мач прекъсна негативна серия от 4 поредни загуби, има 6 пункта в актива си.

Минута мълчание, аплодисменти в чест на Хубчев и пропуск на Иса

Сблъсъкът започна с минута мълчание в памет на починалото дете на стадион "Дунав" в Русе. 120 секунди след първия съдийски сигнал Иса шутира от въздух, но стражът на врачани със страхотен рефлекс изби в конер. В петата минута действията на терена бяха прекъснати за аплодисменти в чест на Петър Хубчев, който се бори с коварна болест.

Федерико Бариос - герой, спаси дузпа

Натискът на гостите се ознаменува с дузпа, отсъдена за нарушение срещу Едгар Пачеко. Зад топката стана Гарсия, чийто изстрел бе отразен от Бариос, а при добавката Живко Атанасов прати кълбото високо над вратата. В 34-тата минута Иса опропасти нов шанс.

ОЩЕ: В последния момент: Черно море продаде голмайстора си

Нови пропуски през втората част

През втората част статуквото се запази. Възпитаниците на Илиан Илиев направиха още пропуски. Един от най-фрапантните бе пак на Иса, който шутира високо над целта от непосредствена близост, когато стражът на Ботев бе на земята, тъй като тъкмо се бе намесил при изстрел на Сула.

Атанас Илиев вкара от дузпа

В 81-вата минута логичното се случи. Черно море получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Стефан Велев. Атанас Илиев се нагърби и не сбърка. В 85-ата минута Спас Георгиев отправи удар от добра позиция, но Иван Дюлгеров изби.