Черно море се поздрави с успеха в Благоевград (ВИДЕО)

2249
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море победи Пирин Благоевград с 1:0 като гост в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. Единствения гол в срещата отбеляза Атанас Илиев в началото на мача от дузпа. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, но ключови намеси на Иван Дюлгеров през втората част съхраниха преднината на "моряците".

Варненци започнаха по-активно. В 11-ата минута те откриха резултата. Удар на Фернандес попадна в ръката Вячеслав Велев. ВАР привика главния съдия Валентин Железов, който отсъди дузпа. Новото попълнение Атанас Илиев застана зад бялата точка и реализира първото си попадение за Черно море. До края на полувремето играчите на Илиан Илиев пропуснаха няколко шанса, като най-много възможности се откриха пред Мазир Сула, но 24-годишният французин не успя да преодолее Янко Георгиев.

ОЩЕ: Черно море празнува 110-годишния си юбилей след мача с Ботев Пловдив

Полувреме

Публикувахте от Пирин Благоевград/Pirin Blagoevgrad в Понеделник, 27 февруари 2023 г.

След почивката домакините се активизираха. Появилият се от скамейката Иван Тасев осъществи страхотен рейд, но тъкмо преди да стреля централният защитник на "моряците" Босанчич изби от крака му. Преслав Йорданов, който замени Бенгюзов в средата на втората част, бе много близо да възстанови равенството с глава. Иван Дюлгеров обаче направи блестящо спасяване. Гостите отвърнаха с няколко контраатаки. В край на сметка резултатът се запази 0:1.

Успехът отвежда варненци на пето място с 36 точки. След подновяването на първенството те нямат загуба. Преди днешния сблъсък футболистите на Илиан Илиев победиха Левски и завършиха 1:1 срещу Берое. Пирин от своя страна се намира на предпоследното 15-о място. "Орлетата" останаха без собственик преди няколко седмици и бъдещето на клуба е неясно.

ОЩЕ: Христофор Хубчев след инцидента: Срам ме е от тези уж левскари!