Черно море върна ЦСКА в реалността, "червените" домакини на "Тича"

13791

ЦСКА приключи с победната си серия след подновяването на "А" група. "Червените" бяха спрени от кошмарите си Черно море и Георги Иванов - Гонзо. Сблъсъкът на "Тича" приключи при 0:0, като Черно море изпусна дузпа в 74-ата минута. Така ЦСКА не успя да спечели във Варна за седма поредна година. Днес на нивото на "червения" клуб бе единствено гостуващата агитка, която наброяваше внушителните 3500 зрители и бе повече от феновете на домакините. Преди срещата част от феновете на ЦСКА се спречка с полицията, като има и поражения по стадиона на варненци.

Първото полувреме бе равностойно. Типично за мачовете на "Тича" битката преобладаваше над футбола, а слизанията към двете врати бяха плод на статични положения или изритани топки, а не на изработени комбинации.  ЦСКА демонстрира типичния незадоволителен футбол под ръководството на Стойчо Младенов, като през първото полувреме не създаде нито едно положение. Това се случи и благодарение на решението на Младенов да заложи като титуляри на Гуидо Ди Вани и Иван Стоянов, които тотално разочароваха. За статистиката "червените" отправиха неточни удари на Емил Гъргоров и Ивайло Чочев.

Черно море игра традиционно надъхано срещу софийския си опонент. Домакините бяха близо до откриване на резултата след меле в 17-ата минута, когато последователно Божилов, Котев и Бакари не успяха да отправят завършващ удар. В 28-ата минута Валери Домовчийски стреля от пряк свободен удар, но неточно. В 32-ата "моряците" поискаха дузпа за игра с ръка на Ивайло Чочев. Положението бе много дискусионно, като решението на Александър Костадинов да не посочи бялата точка като цяло бе правилно. С това се изчерпаха интересните моменти през първата част.

През второто полувреме играта се оживи, като и двата отбора могат да съжаляват, че не отбелязаха. В 53-ата минута ЦСКА пропусна най-доброто си положение в мача. То бе създадено от вратаря Райс М'Боли, който изрита топката към Иван Стоянов, той бе изпуснат отдясно, но стреля слабо покрай вратата. Добре, че бе този момент, за да стане ясно, че Вуйчовото изобщо е на терена. Едва в 58-ата минута той бе заменен от Тони Силва и играта на "червените" се оживи. Въпреки това по-сериозните положения отново бяха пред вратата на столичани. В 64-ата минута Кирил Котев стреля с глава след корнер, а М'Боли спаси със сетни сили.

Ключовият момент в мача дойде в 73-ата минута. Бакари си спечели дузпа след посягане на Джаксън Менди. Потърпевшият се нагърби с изпълнението, прати М'Боли в обратния ъгъл, но топката срещна гредата и Черно море пропусна да поведе. До края на мача нови опасни положения нямаше, като битката отново взе връх.

Със спечелената точка ЦСКА е твърдо на трета позиция с 55 пункта.Черно море е седми с 45.