Черноморец тръгна към спасението с разгром в градското дерби

9493

Нефтохимик продължава да е боксовата круша в "А" група. Преди минути "шейховете" загубиха градското дерби срещу Черноморец с 0:4. Резултатът откри Симеон Райков в 20-та минута. Десет минути по-късно Милчо Ангелов удвои на 2:0 за Черноморец. През второто полувреме "акулите" получиха право да изпълнят дузпа, след като Жеков фаулира Симеон Райков, но Костадин Георгиев спаси. Ангелов отбеляза второ попадение за 3:0 в 58-та минута. В 83-та минута Жереми Манзоро оформи крайният резултат 4:0.

Въпреки победата Черноморец продължава да е под чертата - на 6 т. от Славия. Нефтохимик твърдо е последен с 12 т.