ЦСКА ще привлече поне двама нови футболисти през зимния трансферен прозорец. Това съобщиха колегите от „Тема спорт“. Според информациите ръководството на „армейците“ вече работи усилено по предстоящата селекция и е набелязало на кои точно постове отборът на Нестор Ел Маестро се нуждае от подсилване.
Още: 4-голово дерби на дъното! Румънец поведе клуб от Първа лига към спасението
Нов ляв бек е един от приоритетите за ЦСКА
Със сигурност ЦСКА ще вземе ляв бек през зимата. Това лято в тима акостира гамбиецът Сейни Санянг. 20-годишният футболист обаче има проблеми с адаптацията и поради тази причина в последните 5 мача остава извън групата на „червените“. В момента на негово място играят Емануел Шакич или Тибо Вион. И двамата обаче не се чувстват много комфортно на позицията.
Поради тази причина Ел Маестро иска да бъде взет нов играч, който през пролетта да се конкурира с Брадли де Нойер. Титулярният ляв бек се възстановява от тежка контузия, но се очаква да е на линия за зимната подготовка. Санянг пък най-вероятно ще бъде даден под наем до края на сезона.
Още: Какво ще реши Томаш? Сериозен проблем за ЦСКА преди мача с Берое
Още: Под индиго: Мъри Стоилов преживя една и съща криза в Левски и Гьозтепе
ЦСКА ще търси и нов халф
Наставникът на ЦСКА също така иска да бъде взет и вътрешен полузащитник. Причината е, че в момента тимът играе с ромб в средата на терена, където Амос Юга, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц са без алтернатива.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "В Лудогорец равенството създава драма, а загубата се приема като край на света"
Още: Веласкес каза дали Левски ще прави шпалир на Лудогорец и разкри за куп проблеми (ВИДЕО)
Затова и Ел Маестро иска да бъде взет нов халф, който да повиши конкуренцията в центъра и по този начин да отнеме малко от натоварването сред титулярите. В случай, че бъде взет нов ляв бек има възможност за място в средата на терена да се борят и универсалните Емануел Шакич и Тибо Вион.
В последния кръг в Първа лига ЦСКА обърна Пирин Благоевград за 2 минути.
Още: В защита на Вили Вуцов: Поискаха оставката на Гонзо и Дисциплинарната комисия към БФС
Още: Заради титлата на Лудогорец: БФС наложи извънредни промени в мачовете на Левски и ЦСКА