Холандия сложи край на надеждите ни за Световното пъренство

7110

Националният отбор на България загуби с 3:1 от Холандия на "Амстердам Арeна" в мач от световните квалификации за Мондиал 2018. Селекцията на Петър Хубчев се представи достойно, но поражението до голяма степен сложи край на мечтата за участие на Мондиала в Русия, тъй като в друг мач Швеция разби Беларус с 4:0.

Холандците изпълниха задачата си за ранен гол. Срещата започна по най-лошия начин за българите, които се оказаха догонващи в резултата още в 7-ата минута. Дейли Блинд центрира остро по земя в наказателното поле на българите и оставеният непокрит Дейви Прьопер не остави шансове на Пламен Илиев.

Херо дебютира с европейски успех начело на Лудогорец

Лудогорец направи решаваща крачка към влизането в груповата фаза на Лига Европа. "Орлите" стигнаха до 2:0 срещу Судува в Разград, но ...

В 17-ата минута дойде и най-добрата възможност за България. Отлично центриране отляво на Ивелин Попов намери в наказателното поле Георги Костадинов, който засече с глава. За съжаление ударът на полузащитника срещна левия страничен стълб на Силесен.

Втората част продължи с доминацията на домакините. В 67-ата минута Ариен Робен удвои, а асистенцията отново бе на Блинд. Веднага след това върнахме едно попадение, след като Костадинов засече центриране на Попов от фаул.

Това обаче се оказа единствения и далеч недостатъчен гол, тъй като десет минути преди края холандците чрез Прьопер направиха резултата 3:1.