Кирил Десподов този път не блесна и ПАОК загуби от АЕК (ВИДЕО)

1484
Снимка: Screenshot / Diema Sport

Българският национал Кирил Десподов започна като титуляр за ПАОК при загубата с 0:2 от АЕК Атина в дербито от деветия кръг на гръцката Суперлига. Мексиканецът Орбелин Пинеда откри резултата с глава в 17-ата минута. След почивката Никлас Елиасон удвои аванса на своя отбор. Бившият ас на Лудогорец напусна терена в 60-ата минута.

Натиск на АЕК от самото начало

Столичани се представиха по-добре в по-голяма част от двубоя и заслужено спечелиха. Те натиснаха в началото, което доведе до попадението на Пинеда. Асистенцията бе дело на Петрос Мантолас. В 40-ата минута централният нападател Понсе пропусна. След почивката статуквото се запази и АЕК отбеляза втори гол.

ОЩЕ: Десподов: В отбор като ПАОК знаеш, че феновете за взискателни

Кирил Десподов

Десподов напусна в 60-ата минута

В 54-тата минута Дамианс Шимански подаде към Никлас Елиасон, който със страхотен шут от средна дистанция матира Доминик Котарски. 6 по-късно Десподов отстъпи мястото си на Тайсон. ПАОК оцеля при набезите на Константинос Галанопулос, Мият Гачинович и Стивън Цубер. Едва в края на сблъсъка Цицан Станкович трябваше да се намесва, за да отрази изстрел на Янин Костантелиас.

Този път Кирил Десподов не блесна

Така "орлите" от Солун се намират на четвърто място във временното класиране със 17 точки, докато АЕК заема втората позиция с три пункта повече. В миналия мач на тима си Кирил Десподов вкара с първото си докосване и зададе тон за фамозен обрат, но този път не блесна.