Левски е на 1/4 финал за Купата след мъка срещу Черно море

3760
Снимка: Оф. сайт на Левски

След като в миналия кръг за Купата на България един от фаворитите в турнира - Левски, отстрани безпроблемно Спартак (Варна), "сините" изхвърлиха още един тим от морската столица - Черно море.

Това стана далеч по-трудно, след като възпитаниците на Петър Хубчев надделяха с 1:0 в осминафинален мач, който няма да бъде запоменен с футболните си достойнства, а много нарушения и 8-те жълти картона, показани от Николай Йорданов.

Капитанът на Левски в атака: Явно ракията не прощава

Капитанът на Левски Живко Миланов сподели, че "сините" са играли слабо и това е причината за загубата от Ботев (Пловдив). Според него в...

Единственият гол в мача падна в 23', когато след рикошет Станчев изведе случайно Райнов на стрелкова позиция и халфът реализира първия си гол за сезона след точен удар от 5-6 метра.

"Сините" се затвориха изцяло през вторите 45 минути, но допуснаха много грешки и глупави фаулове около наказатленото поле. Въпреки това футболистите на Черно море не се възползваха от безбройните ситуации за центрирания и дори не стигнаха до голово положение в мача.

Изхвърлен от Левски носи 7-цифрена сума на новия си тим

В края на мача футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа за нарушение на Каргас срещу Пламен Димов в наказателното поле. Николай Йорданов обаче отсъди пряк свободен ъгъл извън пеналтерията, но повторенията показаха, че нарушението на гръка може и да е в рамките на наказателното поле.

Ето кога ще е Конгресът за избиране на нов президент на БФС

Конгресът за избиране на нов президент на БФС ще се проведе на 7 юни. Това реши на заседание Изпълнителният комитет на централата и то ...

Като цяло обаче Левски тотално обезвреди Черно море в атакуващ план и продължават напред именно благодарение на силната си игра в защита. "Сините" се присъединяват към Ботев Пловдив, Ботев Гълъбово, Ботев (Враца), Лудогорец и ЦСКА 1948, които се класираха за четвъртфиналите.

КАК СЕ РАЗВИ МАЧЪТ РАЗБЕРЕТЕ В SPORTLIVE.BG!