Заедно можем!

Лудогорец отстрани Шахтьор Солигорск, осигури си още поне шест мача в Европа

2205
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Десеткратният поред първенец на България "Лудогорец" без особени проблеми надигра 1:0 като условен гост беларуския "Шахтьор" Солигорск. Така разградчани се класираха за следващия предварителен кръг на Шампионската лига.

Единственото попадение падна в 71-ата минута, когато вратарят Кахлина бързо изрита топката далеч напред, Каули я овладя и я прати в центъра на наказателното поле, където Кирил Десподов я овладя и с техничен удар осигури промоцията на "Лудогорец". Така разградчани си осигуряват минимум още 6 мача в европейските турнири.

Лудогорец победи трудно Шахтьор Солигорск

Шампионът на Беларус "Шахтьор" (Солигорск) се предаде чак във втората минута на добавеното време при гостуването си на "Лудогорец" в Ра...

Следващият им съперник по пътя към групите в Шампионската лига е словенският "Мура", който след 1:0 като гост в първия мач срещу северномакедонския "Шкендия" буквално размаза съперника си с 5:0 в реванша. Дори и да загуби, "Лудогорец" първо ще играе два мача за влизане в групите на Лига Европа, а ако падне и там, ще се пробва с още две срещи за групите на новия турнир - Лигата на конференциите.