Лудогорец прегази Ботев Враца и увеличи напрежението върху ЦСКА (ВИДЕО)

1715
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец разгроми Ботев Враца със 8:1 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. В герой за шампионите се превърна централния нападател Игор Тиаго, който реализира хеттрик. С два гола за „орлите“ се отчете Кирил Десподов, а по едно попадение добавиха Кайо Видал, Клод Гонсалвеш и Матиас Тисера. Малко преди края на срещата Чавдар Ивайлов вкара почетния гол за врачани след точно изпълнена дузпа.

Лудогорец започна ударно мача и стигна до попадение още в 9-ата минута, когато Франко Русо се разписа. Голът обаче не бе зачетен заради засада. „Орлите“ най-накрая поведоха след половин час игра. При центриране в наказателното поле на Ботев Рапнуй докосна топката с ръка и съдията даде дузпа. Зад топката застана Кирил Десподов, който без проблем откри резултата.

Само пет минути по-късно шампионите поведоха с 2:0. Игор Тиаго се разписа с глава след много добро подаване на Десподов от корнер. Малко преди почивката ситуацията се повтори и бразилецът реализира второто си попадение в срещата, което бе общо трето за „орлите“.

Ивайло Петев

В началото на втората част Тиаго реализира своя хеттрик. Той отново се възползва от центриране на Десподов от корнер, като след удар на Кайо Видал стражът на гостите отрази, но топката падна на крака на бразилския нападател, който без проблеми я прати в мрежата на врачани.

Лудогорец поведе с 5:0 в 57-ата минута, когато Тиаго намери отлично Десподов, който с хубав удар матира Красимир Костов. Само 180 секунди по-късно преднината на домакините нарасна на 6:0. Якуб Пьотровски подаде на Кайо Видал в пеналта и той с удар по диагонала реализира. Десетина минути преди края на редовното време Чавдар Ивайлов се разписа за Ботев Враца след точно изпълнена дузпа, дадена за нарушение на Франко Русо срещу Марко Мажуга.

В 89-ата минута Лудогорец реализира седми гол след попадение на Клод Гонсалвеш, който бе точен след подаване на Кирил Десподов. Във втората минута на даденото от съдията продължение на срещата Матиас Тисера се разписа и оформи крайното 8:1.

Голово шоу на “Хювефарма” Арена и отлично свършена работа 💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 8:1 ⌨️ Какво се...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Saturday, April 8, 2023

След успеха си Лудогорец събра 59 точки и вече е на само една зад лидера в класирането ЦСКА. „Червените“ гостуват утре на Славия. Ботев Враца пък заема 11-та позиция с 23 точки.

Вчера пък защитник на Лудогорец заяви, че няма никакво намерение да се връща в шведския Юргорден.