Лудогорец смаза Локомотив (Пд) с резервите

10862

Шампионът Лудогорец смаза Локомотив (Пд) с 4:1 в мача от четвъртия кръг на "А" група. Мачът в Пловдив беше зрелищен, въпреки че треньорът на разградчани Георги Дерменджиев беше заложил на резервите. Новият наставник реши да даде почивка на титулярите предвид предстоящите тежки мачове срещу Стяуа в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Това даде шанс на юношеския национал Преслав Петров да направи официалния си дебют за "зелените" в "А" група. Две попадения за "орлите" отбеляза Жуниор Кишада. Той се разписа в 12-ата и 19-ата минута. По веднъж се отчетоха Вандерсон в 33-ата и Върджил Мисиджан в 52-ата минута. Почетния гол за домакините реализира Карагерен в 90-ата.

Домакините започнаха мача със самочувствие, но груба грешка на вратаря им Йордан Господинов позволи на гостите да поведат чрез Кишада още в 12-ата минута. Топката беше върната към вратаря, който се забави да я изрита и бразилецът се доближи на 2 метра от него. В този момент Господинов шутира напред, но беше твърде късно. Кълбото срещна крака на нападателя и влетя в мрежата. От този момент до последния съдийски сигнал в мача на терена имаше само един играещ футбол отбор - този на Лудогорец. Футболистите на Георги Дерменджиев продължиха да атакуват и съвсем логично стигнаха до нов гол. В 19-ата минута Абел Анисе изведе сам срещу вратаря Кишада и останал под ъгъл нисичкият нападател разстреля Господинов за 0:2. В 33-минута Лудогорец скри топката на своя опонент. Шоко намери по дясното крило Кишада, който овладя и без да се бави подаде към Анисе. Мадагаскарецът от своя страна предостави кълбото на Вандерсон. Последният напредна и с техничен удар прати топката в мрежата. В 52-ата минута Върджил Мисиджан вкара четвърти гол. Холандецът си пое топката в наказателното поле, нагласи я на силния десен крак и с фалцов удар по диагонала отбеляза красиво попадение. В 90-ата минута домакините все пак успяха да отбележат. Якимов отправи изстрел от 30 метра, който не предвещаваше опасност. Чворович обаче направи груба грешка като изби право в краката на Бирсент Карагерен, който се възползва и от близо опъна мрежата зад сърбина.

1:4 Карагерен 90

ЛОКОМОТИВ (ПД): 12. Йордан Господинов, 4. Венелин Филипов, 20. Деян Молдованов, 15. Ангел Грънчов, 3. Здравко Илиев (57-5. Георги Вълчев), 2. Ивайло Димитров, 19. Ванчо Траянов, 10. Александър Якимов, 6. Благой Наков (72-14. Станислав Маламов), 11. Мартин Камбуров (46-21. Бирсент Карагерен), 9. Дани Кики

Резерви: 1. Божидар Стойчев, 5. Георги Вълчев, 21. Бирсент Карагерен, 13. Георги Стефанов, 18. Христо Стамов, 14. Станислав Маламов, 7. Бранимир Костадинов

Треньор: Неделчо Матушев

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Иван Чворович, 19. Александър Василев, 4. Теро Мантула, 27. Козмин Моци, 20. Шоко (79-Браян Ангуло), 88. Вандерсон, 12. Абел Анисе, 8. Фабио Ешпиньо, 23. Христо Златински (81-Даниел Абало), 93. Върджил Мисиджан (71-24. Преслав Петров), 11. Жуниор Кишада

Резерви: 21. Владислав Стоянов, 16. Браян Ангуло, 24. Преслав Петров, 18. Светослав Дяков, 17. Даниел Абало, 84. Марселиньо, 9. Роман Безяк

Треньор: Георги Дерменджиев

Жълти картони: Грънчов, Здравко Илиев (Локо Пд); Александър Василев (Лудогорец)

Съдия: Георги Йорданов

Стадион: Локомотив", Пловдив