Лудогорец тръгна с разгром в групите на Лигата на конференциите (ВИДЕО)

21 септември 2023, 21:52 часа 6097 прочитания 0 коментара

Българският шампион Лудогорец стартира по мечтан начин участието си в групите на Лигата на конференциите, след като разгроми Спартак Търнава с 4:0 като домакин в среща от първия кръг. Разградчани, които останаха без голямата си звезда Кирил Десподов, показаха страхотна игра и съвсем заслужено стигнаха до победата.

Още: Левски – Сабах: Кога и къде да гледаме двубоя от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите?

Още: Лудогорец ще трябва да покаже още много, за да играе плейоф в Шампионска лига

Първото полувреме в Разград не предложи попадения, но през втората част "орлите" тотално надиграха съперника. Секунди след почивката Иван Йорданов откри за "зелените", а в 51-ата минута Якуб Пьотровски вкара за 2:0. В 63-ата минута отново Пьотровски се разписа, а в края на мача Руан Секо оформи крайното 4:0. 

Така Лудогорец оглави група H с актив от 3 точки, колкото има и Фенербахче, който победи Нордселанд с 3:1 като домакин. "Зелените" заемат първото място с по-добра голова разлика. В следващия кръг в групите на Лигата на конференциите разградчани гостуват на Нодселанд, докато Спартак Търнава домакинства на Фенербахче.

Мачовете са на 5 октомври. Преди това Лудогорец по програма трябва да играе с Локомотив София, Локомотив Пловдив и Левски.

Още: Ботев Пловдив поиска преиграване на мача с Арда

Още: Голям любимец на Сектор Б предложил халф на Левски

Още: След протестите на клубовете: Двама съдии „изгоряха“ за неопределено време

Още: Бютучи редовно нарушавал дисциплината в ЦСКА, „червените“ го уволняват дисциплинарно?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес