Лудогорец загря за ЦСКА с разходка срещу безличен Локомотив Пловдив (ВИДЕО)

3358
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец загря за дербито с ЦСКА с лесен успех над Локомотив Пловдив в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Срещата завърши с категоричното 4:0 за „орлите“, които трябва да съжаляват, че не спечелиха с още по-голяма разлика срещу безличния отбор на „смърфовете“.

Лудогорец не остави шансове на съперника

Лудогорец започна ударно мача и можеше да поведе още в 4-ата минута, когато Видал излезе сам срещу вратаря. Той обаче реши да подава и пасът му бе пресечен от притичал играч на гостите. Само седем минути по-късно разградчани откриха резултата. Бърнард Текпетей изведе чудесно Кайо Видал сам срещу Динко Хоркаш и този път офанзивният футболист на домакините се разписа за 1:0.

Локомотив опитваше да отговори с епизодични атаки, но така и не успя да затрудни отбраната на Лудогорец. Малко преди края на редовното време на първата част „орлите“ можеха да отбележат втори гол. Техничният удар на Квадво Дуа обаче бе спасен от стража на пловдивчани.

Лудогорец сгази Локомотив след почивката

След почивката ситуацията за Локомотив Пловдив се утежни още повече, след като тимът остана с 10 души на терена. Хорхе Сегура си изкара втори жълт картон и бе пратен под душовете. В 72-ата минута Лудогорец бе много близо до гол. Текпетей центрира от фаул и Франко Русо стреля с глава, но над вратата.

💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 4:0 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Wednesday, December 6, 2023

Само три минути по-късно домакините вкараха втори гол. Рик Джонатан направи страхотен пробив през центъра и с мощен удар от около 20 метра не остави шансове на Динко Хоркаш. Лудогорец продължи да натиска съперника си и в 84-ата минута преднината на „орлите“ стана класическа. Квадво Дуа изведе много ефектно Руан Крус сам срещу вратаря и той отблизо се разписа.

В третата минута на даденото от съдията продължение Лудогорец вкара и четвърти гол. Тодор Неделев изведе отлично Сон по дясното крило. Бранителят центрира в наказателното поле на Локомотив, където Матиас Тисера бе оставен непокрит и оформи крайното 4:0 за шампионите.

Разградчани напред за Купата

По този начин Лудогорец стана шестият отбор, който се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България. Освен това срещата с Локомотив Пловдив бе генерална репетиция за "орлите" преди гостуването им на ЦСКА на стадион "Българска армия". Срещата е в неделя от 17:45 часа.

По-рано днес феновете на ЦСКА обявиха, че готвят грандиозно шоу за дербито с Лудогорец