Мартин показа, че е незаменим - качи Локо пред Левски и ЦСКА

11030

Maртин Камбуров донесе победата на Локомотив (Пловдив) с 2:0 над Любимец в първия мач на двата тима от пролетния полусезон. Голмайсторът, за който се появиха информации, че напуска "Лаута" се превърна в главно действащо лице в мача. Вчера собственикът на Локомотив Коко Динев му е превел дължимите заплати и Камбуров веднага се отблагодари.

На стадиона в Любимец резултатът бе открит в 12-ата минута. Здравко Лазаров центрира от корнер и другият ветеран в състава на Локо - Мартин Камбуров с глава реализира. До края на полувремето Любимец не успя да създаде сериозно положение, въпреки проведената скъпоструваща подготовка в испанския курорт Марбея.

През второто полувреме Локомотив спокойно продължаваше да контролира действията на терена и в 63-ата минута Камбуров отново с глава оформи крайния резултат. Със спечелените три точки излезе на временното трето място с 43 т., изпреварвайки Левски и ЦСКА, които са с мач по-малко. Любимец е твърдо в зоната на изпадащите с едва 18 пункта на 12-а позиция.