"Машината" Черно море работи безотказно! "Моряците" прекършиха и Берое (ВИДЕО)

5985
Снимка: ПФК Черно море / PFC Cherno more

Черно море постигна домакински успех с 2:0 срещу Берое в двубой от деветия кръг на efbet Лига. На стадион "Тича" попаденията за "моряците" отбелязаха Атанас Илиев от дузпа в края на първото полувреме и Мазир Сула на старта на втората част.

Така варненци продължават без поражение от началото на сезона, като загубиха точки само при гостуванията си на Арда и ЦСКА. Селекцията на Илиан Илиев временно оглави класирането с пункт пред втория Локомотив Пловдив, който е с мач по-малко. Заралии пък са шести с 13 точки.

В ДРУГ МАЧ: Арда Кърджали размаза Ботев Враца, за да полети към топ 4 (ВИДЕО)

Черно море с куп атаки през първата част

Домакините бяха изключително активни през първото полувреме. В 12-ата минута Родриго Ачинели отрази изстрел на Мазир Сула, който по-късно отново пробва късмета си, но без резултат. Пабло Гарсия и Алекс Фернандес също опропастиха хубави възможности. В 34-тата минута Пашеко отправи удар с глава, който попадна право в ръцете на стража на Берое.

Черно море Васил Панайотов

Атанас Илиев откри резултата, Сула удвои

Все пак малко преди почивката логичното се случи. Черно море получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Едвин Ласо срещу Васил Панайотов. Зад топката застана Атанас Илиев, който не сбърка за 1:0. Секунди след първия съдийски сигнал за втората част Мазир Сула матира Ачинели с мощен шут за 2:0, а асистенцията бе дело на капитана Васил Панайотов.

ОЩЕ: Черно море замени голмайстора си с бразилски нападател, и Ботев Враца не бездейства

Гол на Черно море не бе зачетен

В 53-тата минута Илиев оформи класиката. Голът обаче бе отменен заради засада. Темпото значително спадна и едва в заключителната фаза Иван Дюлгеров се отчете с намеси. Исмаил Иса пък не материализира страхотен шанс.