„Орлите“ се събудиха: Лудогорец разказа играта на 10 от Етър, нов изпусна дузпа (ВИДЕО)

3335
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец започна да влиза в познатата си форма, след като записа първата си победа в родния шампионат. „Орлите“ изиграха втори много силен мач и разгромиха новака Етър Велико Търново с категоричното 5:0 на своя „Хювефарма Арена“.

Както е известно 12-кратните шампиони на България стартираха сезона със загуби от Балкани и Крумовград, но след това си стъпиха на краката и прегазиха косоварите с 4:0, преди да разкажат играта и на „болярите“.

Етър нямаше как да отговори на Лудогорец

Лудогорец започна ударно мача с Етър като набързо създаде няколко добри ситуации за гол пред вратата на гостите, но до такъв не се стигна. В крайна сметка тимът на Ивайло Петев поведе в 18-ата минута с много красиво попадение на Аслак фон Витри, който се разписа с мощен удар от около 20 метра. Малко преди края на първата част пък „виолетовите“ останаха с човек по-малко, след като Георги Ангелов бе изгонен с директен червен картон.

Новият в Лудогорец изпорти дузпа

💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 5:0 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Saturday, July 22, 2023

В самото начало на второто полувреме Лудогорец стигна до втори гол. Той бе дело на Доминик Янков, който се възползва от грешка на съперниковата защита и с прецизен удар преодоля стража на гостите. В 48-ата всичко за Етър приключи. Сон намери отлично Текпетей и той реализира от близко разстояние.

Секунди по-късно Лудогорец получи право да изпълни дузпа заради игра с ръка на защитник на Етър в наказателното поле. Зад топката застана новото попълнение на „орлите“ Квадво Дуа, който обаче удари греда. Десетина минути след това разградчани реализираха четвърти гол дело на Текпетей, за когото това бе второ попадение в срещата.

Лудогорец отбеляза пети гол в 72-ата минута. Негов автор стана защитника Франко Русо, който с мощен удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Мартин Величков. До края на срещата „орлите“ опитаха да създадат още нещо по-интересно пред вратата на съперника, но до нов гол така и не се стигна.

Днес пък Лудогорец обяви втори нов нападател.